"Aromaterapia od postaw (niezbędne informacje i porady praktyczne)"

"Głównie kojarzona jest z „wąchaniem”(oryginalna nazwa „aromatherapie” oznacza „terapię zapachem”). Jednak rozliczne badania udowodniły, że jest to dziedzina znacznie rozleglejsza. Nie tylko oddziałuje na zmysły, ale odgrywa istotną rolę w przywracaniu równowagi całemu organizmowi, wpływając zarówno na sferę psychiczną jak i fizyczną.". 

Aromaterapia – to zdecydowanie więcej niż nauka o ładnym zapachu. To nauka o tym, jak umiejętnie korzystać z terapeutycznej mocy roślin. Oleje i olejki pozyskiwane z roślin mają właściwości poprawiające zarówno stan naszego ducha jak i zdrowie fizyczne. To naturalna apteczka, a z tej książki dowiecie się, jak z niej korzystać.

Książka w prosty i przejrzysty sposób przybliża pojęcie aromaterapii, jak powstają olejki eteryczne, na co zwracać uwagę przy zakupie olejku, by faktycznie posiadał odpowiednie właściwości terapeutyczne. Zawiera także szczegółowy opis oraz praktyczne porady dotyczące korzystania z dobrodziejstwa olejków eterycznych z: cytryny, kadzidła, lawendy, drzewa herbacianego, mięty pieprzowej, oregano, pomarańczy, rozmarynu, trawy cytrynowej i ylang ylang.

Co wyróżnia tę książkę? To szczegółowy opis (nie ogólne informacje) poszczególnych olejków, poparty wiedzą naukową i doświadczeniami wynikającymi z własnej wieloletniej praktyki naturoterapeutycznej. Książka jest odpowiednia zarówno dla osób zaczynających przygodę z aromaterapią jak i osób już praktykujących. Temat będzie kontynuowany w kolejnych częściach.

Aromaterapia staje się nieskomplikowaną, bezpieczną i coraz bardziej powszechną metodą terapii naturalnych. Dzięki łatwości i skuteczności stosowania znajduje coraz szerszy krąg zwolenników.

Książkę można nabyć w sklepie internetowym VINCI - ZDROWIE Z NATURY.